Návod k systému Invenio pro rodiče

Obsah

Kdo může systém využívat?
Jak se registrovat do systému?
Jak se přihlásit do systému?
Co dělat, když zapomenete heslo?
Jak poskytnout souhlas s testováním?
Jak si prohlédnout výsledky testování?
Jak poskytnout souhlas s přístupem k výsledkům zaměstnancům školy?

 

Kdo může systém využívat?

V této fázi vývoje systému Invenio zatím spolupracujeme pouze s vybranými školami. Pověřená osoba z dané školy Vám předá souhlas s poskytnutím Vašeho jména, jména Vašeho dítěte a Vaší e-mailové adresy našemu týmu. V případě souhlasu vložíme tyto údaje do systému a vytvoříme Váš profil. 

 

Jak se registrovat do systému?

Po vytvoření profilu rodiče obdržíte na Váš e-mail zprávu s předmětem „Registrace do diagnostického systému Invenio – screening profilu schopností pomocí počítačových her“. Součástí zprávy je odkaz, na který klikněte. V tabulce, která se Vám zobrazí, dále vyplníte své jméno a příjmení a zvolíte si libovolné heslo, které budete využívat při přihlašování do systému. Heslo, prosím, volte dostatečně silné, aby nebylo možné ho náhodně uhádnout a dostat se k citlivým osobním údajům Vás a Vašeho dítěte. Dále zkontrolujte jméno a příjmení Vašeho dítěte a vyplňte jeho datum narození. Nezapomeňte si přečíst podmínky registrace, které se týkají zásad ochrany osobních údajů, a zaškrnout, že s nimi souhlasíte. Odkaz ně naleznete zde nebo přímo v systému během registrace kliknutím na modrý text ve větě "Souhlasím s podmínkami užití". Až vše vyplníte, klikněte na tlačítko „uložit nastavení“.    

 

Jak se přihlásit do systému?

Po registraci se můžete kdykoliv přihlásit do systému na této adrese. Stačí uvést Váš e-mail a heslo, které jste si zvolili při registraci.

 

Co dělat, když zapomenete heslo?

V případě, že zapomenete své heslo k přihlášení do systému, klikněte na tlačítko „Zapomněli jste heslo?“ na této adrese. Zadejte svůj e-mail a klikněte na tlačítko "Nastavit nové heslo". Ve zprávě, kterou Vám na Váš e-mail odešleme, klikněte na uvedený odkaz. Po otevření odkazu zadejte nové heslo.

Pokud e-mail s odkazem nenaleznete v doporučené poště, zkontrolujte prosím také složku se spamem, případně zkuste žádost o změnu hesla zopakovat.

 

Jak poskytnout souhlas s testováním?

Než proběhne testování, je nutné s touto akcí poskytnout souhlas. Na Váš e-mail obdržíte zprávu s předmětem „Poskytnutí souhlasu s testováním v rámci diagnostického systému Invenio“. Po přihlášení do systému na této adrese klikněte vlevo na záložku „Souhlasy“ a v ní na podzáložku „Testování“. Zde již uvidíte jméno Vašeho dítěte, název školy, ve které bude testování probíhat, a školní rok, na který se souhlas uděluje. Nezapomeňte si přečíst informace o testování - odkaz ně naleznete zde nebo přímo v systému. Udělením souhlasu potvrzujete, že s podmínkami testování souhlasíte. V posledním sloupci „Souhlas s testováním“ klikněte na text „nevyplněno“, z nabídky vyberte možnost „neuděleno“ či „uděleno“ a výběr potvrďte kliknutím na bílý znak v modrém poli (fajfku). Svoje stanovisko můžete kdykoliv, než dojde k testování, změnit.

 

Jak si prohlédnout výsledky testování?

Ke zprávě s výsledky se dostanete velmi snadno. Po přihlášení do systému klikněte vlevo na záložku „Testy“ a podzáložku se stejným označením. Zde uvidíte seznam všech proběhlých testování. Pokud bylo Vaše dítě testováno vícekrát, uvidíte zde více řádků. Klikněte na tlačítko „Výsledky“ ve sloupci „Akce“ pro vybrané testování, kde naleznete zprávy s výsledky testování. Pokud je v rámci jednoho testování zadáváno více diagnostických her, naleznete zde dílčí zprávu pro každou z nich. Po ukončení celého testování je vygenerována také komplexní zpráva za všechny diagnostické hry dohromady.

Zprávy jsou generovány ve formátu PDF. Můžete si je ze systému stáhnout na svůj počítač a vytisknout. Ukázku zpětné vazby s výsledky si můžete prohlédnout zde.

 

Jak poskytnout souhlas s přístupem k výsledkům zaměstnancům školy?

K výsledkům Vašeho dítěte v jednotlivých diagnostických hrách máte standardně přístup pouze Vy a úzký okruh pracovníků Katedry psychologie Masarykovy univerzity, vyvíjející systém Invenio, který je vázán mlčenlivostí. Škola, do které Vaše dítě dochází, a jednotliví pedagogové či jiní zaměstnanci (např. školní psycholog) z této instituce získávají přístup k výsledkům pouze v případě Vašeho souhlasu. Souhlas s poskytnutím výsledků přitom poskytujete vždy konkrétní osobě, ne škole jako celku. Současně neposkytujete souhlas za celé testování, ale můžete se rozhodnout poskytnout výsledek pro každou dílčí hru (tedy testovanou schopnost) zvlášť.

Pokud Vás některý ze zaměstnanců školy požádá o výsledky Vašeho dítěte, obdržíte upozornění formou e-mailu s předmětem "Žádost o souhlas s poskytnutím výsledků z testování v rámci diagnostického systému Invenio". Po přihlášení do systému klikněte vlevo na záložku „Souhlasy“ a v ní na podzáložku „Viditelnost výsledků“. Ve sloupci „Učitel“ vidíte jméno osoby, která o souhlas s poskytnutím výsledků žádá. Ve sloupci „Test“ vidíte, jaké hry (schopnosti) se souhlas týká. Ve sloupci „Termín“ je uvedeno datum zadání dané hry. V posledním sloupci „Souhlas s poskytnutím výsledků“ klikněte pro každou z her na text „nevyplněno“, z nabídky vyberte možnost „neuděleno“ či „uděleno“ a výběr potvrďte kliknutím na bílý znak v modrém poli (fajfku). Svoje stanovisko můžete kdykoliv změnit.

Pokud nechcete udělovat souhlas zaměstnanci školy skrze systém, samozřejmě mu můžete výsledky poskytnout jiným způsobem. Staženou zprávu můžete poslat e-mailem, případně ji vytisknout a donést do školy osobně.

 

Nenašli jste v tomto návodu to, co jste hledali? Systém nefunguje tak, jak by měl? Máte jakékoli doplňující otázky? Neváhejte nás kontaktovat na info@testy-schopnosti.cz.

Systém Invenio
Lajkněte si Invenio

Invenio je moderní diagnostický systém primárně určený k vyhledávání mimořádně nadaných žáků v 1.-5. třídě ZŠ. Systém umožňuje stanovit profil schopností testovaných žáků zábavným způsobem - pomocí jednoduchých videoher. Lajkněte si Invenio na Facebooku.

Facebooková skupina

Chcete se poradit s odborníky či rodiči nadaných dětí z celé ČR? Podělit se s nimi o své zkušenosti či názory? Být v kontaktu se stále rostoucí komunitou, která se zajímá o téma nadání? Zapojte se do facebookové skupiny "Nadané děti", která je určena k diskusi a sdílení nových informací z oblasti nadání.

Sledujte náš Twitter

Sledujte také náš účet na Twitteru @NadaneDeti - aktuality, zajímavé články a videa, doporučení na knihy, kurzy a akce.