Pracovní verze testů k ověření

Jsme psychologové z Fakulty sociálních studií v Brně a vyvíjíme systém Invenio, jehož cílem je diagnostika schopností dětí formou jednoduchých videoher. Invenio v budoucnu umožní zmapovat profil schopností jednotlivých žáků ve třídě, tedy popsat jejich silné a slabé stránky, které je možné dále cíleně rozvíjet.

Vývoj her pro systém Invenio je finančně nákladný. Než se pustíme do tvorby komiksové grafiky a náročného programování hry jako takové, je nutné každý testový princip nejdříve pilotně ověřit - zda měří přesně, zda je pro děti srozumitelný apod. K tomu však potřebujeme Vaši pomoc, respektive pomoc Vašich dětí. Na následujících odkazech naleznete pracovní verze her s nejrůznějšími typy úkolů. Zkuste je zadat Vašemu synovi či dceři, stačí jen připojení k internetu, myš a sluchátka nebo repráčky. 

Sháníme primárně děti 1.-5. třídy ZŠ. Jakákoli data jsou však pro nás cenná – pokud je Váš syn nebo dcera starší, případně pokud se chcete sami zapojit a test si vyzkoušet, budeme samozřejmě jen rádi. Detailnější informace naleznete po rozkliknutí jednotlivých testů. Tempo řešení je samozřejmě individuální, ale jeden test by měl zabrat přibližně 30 minut. Děkujeme Vám i Vašim dětem za pomoc a čas! Současně ale věříme, že vyzkoušení těchto úkolů může být pro Vaše děti zajímavé a zábavné.

Budeme samozřejmě také moc rádi, když odkaz na tuto stránku budete sdílet i mezi své kamarády a známé. 

Prostorové schopnosti (vývoj v rámci projektu TAČR)

  1. Test na překlápění kostek v prostoru - hráč má za úkol představit si rozmístění kostiček na růžové ploše po překlopení zelené plochy.
  2. Test na zachycení úhlu pohledu - úkolem hráče je porovnat pohled na stavbu z kostiček shora a z jiného úhlu.
     
Systém Invenio
Lajkněte si Invenio

Invenio je moderní diagnostický systém primárně určený k vyhledávání mimořádně nadaných žáků v 1.-5. třídě ZŠ. Systém umožňuje stanovit profil schopností testovaných žáků zábavným způsobem - pomocí jednoduchých videoher. Lajkněte si Invenio na Facebooku.

Facebooková skupina

Chcete se poradit s odborníky či rodiči nadaných dětí z celé ČR? Podělit se s nimi o své zkušenosti či názory? Být v kontaktu se stále rostoucí komunitou, která se zajímá o téma nadání? Zapojte se do facebookové skupiny "Nadané děti", která je určena k diskusi a sdílení nových informací z oblasti nadání.

Sledujte náš Twitter

Sledujte také náš účet na Twitteru @NadaneDeti - aktuality, zajímavé články a videa, doporučení na knihy, kurzy a akce.